niedziela, 22 grudnia 2013

PROJEKT SAMO_SIĘ - TYDZIEŃ 6: NOWA UMIEJĘTNOŚĆ W TYM TYGODNIU

W pierwszym roku życia dziecko zdobywa tyle umiejętności, że trudno jest zapamiętać, co i kiedy się działo. Z tego powodu, między innymi, stworzyliśmy dla Oskara KSIĘGĘ UMIEJĘTNOŚCI. Na pomysł wpadł mój Mąż, ja ubrałam Jego słowa w papier. Tym sposobem żadna nowa umiejętność Oskara nam nie umknie.

Księga tworzona jest od chwili narodzin i zawiera już wiele stron osiągnięć naszego synka. Umiejętności pozyskane w ostatnich dwóch tygodniach także zostaną tam ujęte.

OSKUSIOWA KSIĘGA UMIEJĘTNOŚCI17 I 18 TYDZIEŃ ŻYCIA OSKARA
____________________________________________________________________________________________________


Już pierwszego dnia nowego tygodnia Projektu Samo_się Oskar zaprezentował swoją nową umiejętność. Jest to mianowicie tak zwane "buczenie buźką". :) Ponieważ przy tym specyficznym układzie ust wydobywają się specyficzne dźwięki, a wokół rozpryskują się kropelki śliny, Oskuś upodobał sobie tę umiejętność i namiętnie ją powtarzał. Uwiecznienie go na fotce wcale nie było trudne.Później Oskarek popisał się drugą nową umiejętnością - czy to są początki wymawiania słowa "mamo"? Okazało się bowiem, że Oskuś zaczął wymawiać coś na kształt "mamuuuu" lub "mammmoooo"!! Wydawałoby się, że niecałe 4 miesiące życia to nieco za wcześnie na tego typu zwroty, jednakże radość jest przeogromna! 

Oskar zaczął także zwracać się do swojego Taty w określony sposób. Podczas, gdy ja pojawiam się w jego polu widzenia, słyszę "Lee!" [co oznacza zarówno "mama", jak i "jeść"], kiedy w polu widzenia Oskusia pojawia się Tata, słyszymy radosne "Liii!".

Następnie Oskuś, leżąc na pleckach, zaczął ćwiczyć brzuszki!! Tak to wyglądało, jednakże w rzeczywistości Oskar szykuje się do siadania. Jeśli tylko poczuje, że jego tułów jest odrobinę podniesiony [ma na przykład podłożoną pod głową poduszeczkę], od razu przygina brodę do klatki piersiowej próbując usiąść. Lada moment będzie siedział, tym bardziej, że Tata Oskara zaczął siadać mając skończone 4 miesiące :)Resztę tygodnia 17tego i następny tydzień życia Oskarek poświęcił na skok rozwojowy, po którym zapewne pojawią się kolejne, nowe umiejętności, ale je wpiszemy już tylko do naszej księgi :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To nie jest zwykły pamiętnik. To jest poradnik inspirowany własnym życiem, własnymi emocjami, przygodami, problemami.. Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, które od dawna chodziły Ci po głowie..

..cieszę się, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią..
..Twój komentarz wiele dla mnie znaczy - pamiętaj, że zawsze odpowiadam, bo jest to wyraz mojego szacunku dla Twojego czasu..