O MNIE
ZAWODOWO


Dyżurka pielęgniarska, oddział ogólnopediatryczny, 
Dolnośląskie Centrum Pediatryczne we Wrocławiu, 2007 r.

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu [obecnie Uniwersytet Medyczny], mgr pielęgniarstwa. Zawód ten wybrałam dla siebie mając zaledwie 4-5 lat, kiedy przyglądałam się pracy pielęgniarek w przychodni, do której należałam. Podobało mi się, że zawsze służyły pomocą, że miały taki wspaniały kontakt z dziećmi. Zapragnęłam pójść ich ścieżką i zostać pielęgniarką pediatryczną. I oto jestem - studia skończyłam w 2006 roku z piątką na dyplomie. 


PRYWATNIE


Od sierpnia 2013 Mama Oskara, 
październik 2013 r.

Świeżo upieczona Mama cudownego chłopczyka urodzonego w sierpniu.

BARDZO PRYWATNIE

Kotor, Czarnogóra,
czerwiec 2012

Miłośniczka muzyki klasycznej ["Larghetto" Chopina to zdecydowanie najcudowniejszy utwór na świecie], poradników psychologicznych i rozwoju osobistego  ["Kurs szczęścia" - Beaty Pawlikowskiej i "Droga do siebie", "Ku doskonałości..", "Siła kobiet" czy "365 dni z Trenerem Osobistym" - Iwony Majewskiej-Opiełki to biblia jej funkcjonowania], zdrowego żywienia, jogi..

Uwielbia podróże, zwłaszcza do miejsc, w których może cofnąć się w czasie. Jak chociażby na zdjęciu powyżej - stare miasto w Kotorze w Czarnogórze, najlepiej zachowane średniowieczne budynki w całej Europie.


O STRONIE

2 dni przed porodem, 
sierpień 2013 r.
Będąc w ciąży rozpoczęłam pisanie tego poradnika. Jako pielęgniarka zawsze chciałam podzielić się swoją wiedzą z innymi, a pytania, jakie kierowały do mnie koleżanki, sprawiły, że zdecydowałam się blaski i cienie rodzicielstwa przedstawić w formie dostępnej każdej z nich. Na podstawie własnego doświadczenia piszę o przeróżnych sprawach kobiety na każdym etapie jej życia - planowania bycia mamą, oczekiwania na dziecko i bycia matką.


Znajdziesz tu porady dotyczące szczepień, opieki nad dzieckiem, czy dotyczące rozwoju dziecka w każdym miesiącu życia. Znajdziesz różne pomysły na spędzanie czasu i naukowe teorie kontrowersyjnych tematów. 

Znajdziesz też kilka opisów z życia mojej rodziny - Oskara, mojego Męża, mnie samej. 

PRAWA AUTORSKIE


Informuję, że wszystkie teksty oraz zdjęcia, które znajdziecie na tej stronie 
(chyba że zostały opatrzone źródłem), są własnością autorki. Kopiowanie i rozpowszechnianie są zabronione. Chroni mnie prawo - Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim.


Życzę Ci przyjemnego czytania i zdobywania wiedzy!