czwartek, 23 stycznia 2014

LIEBSTER BLOG AWARD


Kolejny raz nominacja do Liebster Blog Award, a to oznacza, że po raz kolejny dowiecie się o mnie nieco więcej. :) Za nominację jestem wdzięczna Storm Of Hormones. Postaram się odpowiedzieć na pytanie jak najbardziej uczciwie. Tych, którzy mają ochotę poczytać i poznać mnie lepiej, zapraszam więc do lektury!1. ULUBIONA KSIĄŻKA?
Wiele jest książek, które uwielbiam i do których wracam. Nie mam jednej ulubionej. Kilka z tytułów, o których mogę wspomnieć, to np. "Droga ku doskonałości. 30 dni pracy nad sobą"  i "Droga do siebie" Iwony Majewskiej-Opiełki; "Kurs szczęścia" Beaty Pawlikowskiej; ale też "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell; "Grobowiec" Kate Moss, powieści biograficzne, historyczne. Naprawdę, jest tego tak dużo, że nie starczy miejsca, by wymienić wszystko. :)
2. ILE MASZ DZIECIACZKÓW?
W realu jedno, w planach - w sumie dwójka :)
3. TWOJE NAJGORSZE PRZEŻYCIE PODCZAS CIĄŻY?
Hmm.. Ostatni etap ciąży, czyli poród.. Było to nie tylko najgorsze przeżycie w czasie ciąży, ale w życiu.. Niestety, mam niski próg bólu i zwykła wizyta u dentysty musi być okraszona środkiem znieczulającym. Na porodówce natomiast nie mieli znieczuleń zewnątrzoponowych i dostałam dożylnie Perfalgan [czyli paracetamol..]. Nie zadziałał na mnie.. Niestety..
4. TWOJE NAJWIĘKSZE MARZENIE?
Wiele mam największych marzeń. Jedno z nich to mały domek z dużym ogrodem. Na tyłach domu rododendrony, wielkie paprocie i inne krzewy i wysokie rośliny, a pośród nich Świątynia Dumania, moje miejsce na medytację, na jogę. Obok duży trawnik, po którym biegają nasze małe szkraby. I wielki taras, na którym siedzimy, mój Mąż i ja, i popijamy zieloną herbatkę. Przed domem trochę miejsca na ogród w stylu japońskim - uwielbiam takie. To jedno z moich największych marzeń - dom pełen miłości i szaleństwa. Inne marzenie - książka mojego autorstwa w księgarni [dla zainteresowanych - "Dom nad rzeką" ruszył; powstają kolejne strony, więc powinnam spokojnie do końca czerwca ją napisać i poprawić; nawiązałam już odpowiednie kontakty :)].
5. ULUBIONY GATUNEK MUZYKI?
Muzyka klasyczna [przede wszystkim Chopin, Vivaldi i Mozart - dokładnie w takiej kolejności], muzyka filmowa -> w związku z tym słucham radia RMF Classic. Poza tym muzyka chilloutowa -> radio RAM, Chilli Zet. Ale lubię też kilka kawałków z muzyki pop, uwielbiam stare przeboje z lat 60., 70., 80. :)
6. PIERWSZE SKOJARZENIE DO SŁOWA CIĄŻA?
Kopniaki Oskarowe :) Już w brzuchu był bardzo ruchliwym dzieckiem, co dało się zaobserwować podczas KTG. Uciekał przed elektrodami i musiałam co chwilę zmieniać ich pozycję, żeby ta, która powinna znajdować się w okolicy serduszka Oskara, wciąż wyłapywała jego bicie :)
7.WYMARZONA PODRÓŻ?
Do Indii lub Nepalu. :) Joga.. Buddyzm.. Spokój wewnętrzny.. :) Planujemy z Mężem wybrać się tam któregoś dnia. I wiem, że kiedyś to nastąpi. :)
8. Z JAKIEGO MIASTA JESTEŚ?
Z Wrocławia.
9. IMIONA TWOICH DZIECI/DZIECKA?
Oskar.
10. CZEGO NAJBARDZIEJ ŻAŁUJESZ?
Niczego. Nigdy niczego nie żałuję, bo to i tak nic nie zmieni. Czegoś nie zrobiłam? - to przecież mogę zrobić. Coś zrobiłam źle? - następnym razem zrobię lepiej. Nie ma takiego słowa jak "żałuję" w moim słowniku :)
11. CO SKŁONIŁO CIĘ DO PROWADZENIA BLOGA?
Chęć podzielenia się swoją wiedzą z innymi. Przez ostatnie lata, kiedy moje u moich znajomych porodziły się dzieci, byłam obsypywana różnymi pytania na tematy medyczne i pielęgnacyjne dotyczące ich dzieciaczków. Odpowiedzi udzielałam, ale dało mi to do myślenia. Doszłam do wniosku, że świeżo upieczone matki/ojcowie nie zawsze mają wystarczającą wiedzę. Uwielbiam pisać.. Od dawien dawna. Postanowiłam więc połączyć moją miłość do pisania i swoją medyczną wiedzę i założyłam bloga dla przyszłych i obecnych rodziców. Tematy czerpię z własnego życia - co u nas, to i na blogu :) I widzę, że to, co piszę, przydaje się wielu osobom - słyszę głosy uznania nie tylko od swoich znajomych z realnego świata :)6 komentarzy:

 1. Miło mi Cię coraz lepiej poznawać. Do Nepalu jadę z wami!!! Koniecznie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię te wyróżnienia, miło takie rzeczy czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ją też, ale nie zawsze odpowiadam tak obszernie, bo to w końcu ma być przede wszystkim poradnik :)

   Usuń
 3. Bardzo ciekawe odpowiedzi :) Ja również z wielką przyjemnością Cię Asiu poznaję coraz lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D Z założenia to miał być poradnik.. Tylko poradnik.. Ale tyle super osób poznałam dzięki tej stronie, że cieszę się, gdy mogę czasem pokazać Wam kawałek siebie :)

   Usuń

To nie jest zwykły pamiętnik. To jest poradnik inspirowany własnym życiem, własnymi emocjami, przygodami, problemami.. Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, które od dawna chodziły Ci po głowie..

..cieszę się, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią..
..Twój komentarz wiele dla mnie znaczy - pamiętaj, że zawsze odpowiadam, bo jest to wyraz mojego szacunku dla Twojego czasu..