poniedziałek, 2 czerwca 2014

LEW Z URODZENIA


żródło


Wierzycie w horoskopy? Ja przeglądam je, czytam i uśmiecham się do siebie, ale muszę Wam przyznać, że wiele z nich, tych opisowych horoskopów, się sprawdza. Zajrzałam więc naturalnie do horoskopu maluszków urodzonych spod znaku Lwa, bo Oskar urodził się w ostatni dzień tego znaku zodiaku (mam tu na myśli horoskop dwunastoznakowy, nie trzynasto). Miał przyjść na świat na początku września i być Panną, ale z jakiegoś powodu został Królem Zwierząt. Czy w życiu też będzie królował?NIEMOWLAKI 

Małe Lwiątka są śliczne i inteligentne, ale z drugiej strony wciąż trzeba się nim zajmować, zachwycać nimi i nie zostawiać samego. Przypominają dzieciaczki z reklam - są przystojnymi blondynkami. Dużo wymagają od rodziców i innych osób, a gdy nie dostają tego, czego chcą, histeryzują :) Są jednak dziećmi szczęśliwymi, promienieją radością, a swoje uczucia okazują w sposób bezpośredni.
Od początku staja się ulubieńcami cioć i babć.  

MAŁE DZIECI 
Szybko chcą być dorosłe i nie lubią być traktowane "jak dzieci". Wychowując je należy chwalić i jednocześnie podkreślać, że, gdy są niegrzeczne, inni nie są w stanie zobaczyć ich zalet. Lubią udawać odważnych rycerzy, wszechmocnych czarodziejów czy innych wielkich bohaterów, nigdy postaci podrzędne. Uwielbiają publiczne występy, dlatego warto zapisać je do teatrzyku.  
Jako osoby o złotych sercach, bronią słabszych od siebie, dzielą się wszystkim, co mają. A z drugiej strony potrafią kalkulować, z kim warto się bawić, a kogo unikać, oraz mają skłonności do tyranizowania otoczenia. Są dumne, ale też wrażliwe i gdy ktoś je zrani, zamykają się w sobie. Nie cierpią kłamstwa. 
Interesują się sportem i szybko stają się kibicami jakiejś drużyny. Są też uzdolnione artystycznie, zwłaszcza aktorsko i muzykalnie; czasem nawet już w dzieciństwie zarabiają występując na przykład w reklamach. Scena czy telewizja to ich naturalne środowisko. Uwielbiają pokazywać swoje umiejętności. 

NASTOLATEK 
W czasie dojrzewania może dochodzić do konfliktów z ojcem, który nie daje się wodzić za nos. W wychowywaniu Lwów trzeba wykazać się dyplomacją i sprytem, a nie siłą. Można im naprawdę wiele wytłumaczyć, w końcu to inteligentne osoby. Potrzebują przyjaciela i opiekuna w jednym, który będzie dla nich jednocześnie autorytetem i to jest najlepszy sposób na dobre stosunki z dzieckiem Lwem. 
Uczą się tylko tego, co jest w kręgu ich zainteresowań. Zwykle są to przedmioty, dzięki którym mogą osiągnąć sukces. Jeśli jednak pokaże mu się użyteczność nauki , są w stanie opanować wszystko. Czasem nie uznają autorytetu nauczyciela, więc rodzice dosyć często mogą być wzywani do wychowawcy. Jak to zostało ładnie napisane na jednej ze stron - "potrzebują nauczyciela na miarę własnych ambicji". Za to oni sami zostają kapitanami drużyny czy przewodniczącym klasy. 
Są odważni i śmiali, a także są wiernymi przyjaciółmi. Ich żywiołowość sprawia, że za młodu muszą się porządnie wyszaleć i rozładować energię. Uwielbiają nowe przygody.

NASZE MAŁE LWIĄTKO :)


Wiecie, co jest najśmieszniejsze? Ze prawie w stu procentach taką przyszłość wymarzyliśmy Oskarowi :)

A Wasze dzieci spod jakiego są znaku? :)


źródła:
www.horoskop.wp.pl
www.parenting.pl


6 komentarzy:

 1. Na tym zdjęciu wygląda jak małe lwiątko ze swoją zdobyczą - smakołykiem. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha ha :D Taka zdobycz to coś, co Lewki Oskusie lubią najbardziej :D   (ps. kanapeczka z masełkiem to chyba ulubione jedzonko Oskara ;))

   Usuń
 2. Oskuś jak zwykle uroczy! :-) moje maluchy są spod znaku Wagi, ale przyznam szczerze, że nie czytałam ich horoskopu póki co. Natomiast jak jakiś już wpadnie mi w ręce to czytam ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jakie wrażenia po przeczytaniu horoskopów Twoich Wag? :)

   Usuń
 3. U nas baranek i charakterystyka tego znaku na razie idealnie odzwierciedla jej charakterek :)

  OdpowiedzUsuń

To nie jest zwykły pamiętnik. To jest poradnik inspirowany własnym życiem, własnymi emocjami, przygodami, problemami.. Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, które od dawna chodziły Ci po głowie..

..cieszę się, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią..
..Twój komentarz wiele dla mnie znaczy - pamiętaj, że zawsze odpowiadam, bo jest to wyraz mojego szacunku dla Twojego czasu..