wtorek, 1 lipca 2014

EMOCJE NA TAPECIE - DRUGI MIESIĄC PROJEKTU TAK SOBIE POZNAJĘ

Uwielbiam te chwile, kiedy leżę koło Oskara, karmię go, a on tuli się do mnie. Czas ten, przeznaczony tylko dla nas, emanuje tak pozytywnymi emocjami, że mogłabym karmić swoje dziecko w ten sposób naprawdę długo. Ja głaszczę go po plecach i po twarzy, on głaszcze mnie po ramieniu i dekolcie.. Przekazujemy sobie nawzajem ogromne pokłady miłości i jestem pewna, że te chwile i na mojego synka wpływają bardzo pozytywnie.


Chcemy, by Oskar wyrastał w świadomości, że nie tylko wiedza, jaką się posiada, jest istotna. Że nie tylko ogólnie pojęta inteligencja ma w życiu znaczenie. Że jest jeszcze coś, co sprawia, że darzy się danego człowieka sympatią, albo pała się do niego niechęcią, że rozpoznaje się emocje innych osób, że reaguje się w adekwatny do sytuacji sposób. Że tym czymś jest właśnie inteligencja emocjonalna. Co to jest IE, będzie za kilka dni. Być może uda się Wam zaczerpnąć nieco pomysłów z samej definicji.

Pamiętajcie, że dzieci uczą się od Was. To, jacy Wy jesteście w stosunku do nich, ma kluczowe znaczenie w rozwoju ich emocji. Jeśli dużo rozmawiacie ze swoimi maluchami, lub dużo do nich mówicie, budujecie w nich poczucie bezpieczeństwa i zaufania do Was. Jeśli uśmiechacie się do nich często, i one się tym odwdzięczają. Ale też - jeśli na nie krzyczycie i złościcie się, i one tak postępują. Dzieci nas naśladują i to, co i jak do nich mówimy, jest odzwierciedleniem tego, co i jak one mówią do nas.

W tym miesiącu chcę popracować nad naszymi emocjami. I Was zachęcam do tej zabawy!

Trochę podpowiedzi, jak wykorzystać ten temat, znajdziecie tutaj:

CZYTAJĄC EMOCJE NA BLOGU PROJEKTU


Pamiętajcie też o fanpage'u Projektu:
Zostawiajcie do siebie linki. Z chęcią poczytam, jak zinterpretowaliście ten pełen emocji temat :)

6 komentarzy:

 1. Tak, ja zawsze powtarzam, że dziecko chłonie wszystko jak gąbka. I doskonale wyczuwa nasze emocje, nastroje i nerwy. Taki barometr. O emocjach dziecka pisałam pracę magisterską-bardzo wdzięczny temat;-) A Twoja propozycja bardzo sensowna;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to Ty specjalistka jesteś :) Z tym większą chęcią poczytalabym jednak, jak Wam minął miesiąc emocjonalny ;)

   Usuń
  2. Zobaczymy co da się zrobić;-) A jeśli chodzi o konkurs o którym do mnie pisałaś, to może skontaktujemy się przez jakiegoś maila?;-)

   Usuń
 2. Hmm IE bardzo szeroko pojęty temat :) Ah te studia pedagogiczne jednak czegoś mnie nauczyły :). Ale co racja to racja, świadomość o IE jest bardzo istotna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę, kolejna specjalistka :) Szkoda, że jeszcze nie możecie - Ty i maluszek - wziąć udziału, ale jeśli zdecydujecie się jednak rozpocząć z nami te przygodę, zapraszamy :) :)

   A IE faktycznie niezmiernie ważna, stąd ten temat w Projekcie.

   Pozdrawiam! :)

   Usuń

To nie jest zwykły pamiętnik. To jest poradnik inspirowany własnym życiem, własnymi emocjami, przygodami, problemami.. Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, które od dawna chodziły Ci po głowie..

..cieszę się, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią..
..Twój komentarz wiele dla mnie znaczy - pamiętaj, że zawsze odpowiadam, bo jest to wyraz mojego szacunku dla Twojego czasu..