wtorek, 2 września 2014

DAWNO, DAWNO TEMU.. - CZYLI WRZEŚNIOWY TEMAT PROJEKTU TAK SOBIE POZNAJĘ

W szkole podstawowej nie lubiłam historii. Kojarzyła mi się z mocno wymagającą panią, która obniżała oceny za drobnostki, za to na każdej lekcji wymagała znajomości poszczególnych dat ważnych wydarzeń. Gdyby chodziło o same daty, nie miałabym problemów - pamięć do cyfr mam niesamowitą, co może potwierdzić chociażby mój Mąż, jednak do tych dat należało przyporządkować konkretne wydarzenie. I tu pojawiał się problem. Nie chcę, żeby Oskarowi historia kojarzyła się w ten sposób. Marzy mi się, że stanie się wręcz jego pasją, że z ciekawością będzie zgłębiał tajniki przeszłości. 

Stąd właśnie taki temat. Żeby już teraz zaszczepić w nim chęć poznawania świata także z tego punktu widzenia. We wrześniu będziemy z tej okazji we Włoszech, we wspaniałej Florencji słynącej ze wspaniałej sztuki, oraz w Rzymie, gdzie Oskar będzie miał okazję zobaczyć stare, wieczne miasto. W tym miesiącu dotkniemy historii także z innych stron.

Najbliższy miesiąc będzie niejako połączony z tymi, które już za nami, co wyszło mi całkiem niespodziewanie i nie było zamierzone, ale wspaniale oddaje fakt, że tak naprawdę wszystko się ze sobą łączy. Wciąż będziemy muzykować, tylko będą to utwory z czasów, kiedy i mnie nie było na świecie, muzyka bowiem doskonale wpływa na naszą rodzinkę. Wycisza emocje, o których było dwa miesiące temu. :)

Tymczasem jednak zapraszam Wam na BLOGA PROJEKTU, ale także na BLOGA EDYTY, która napisała o naszym Projekcie parę słów :) Ogromny to dla mnie zaszczyt i miło by mi było, gdybyście zajrzeli do niej :)
2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy pomysł, Joanno inspirujesz!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kochana, bierzcie udział w naszym projekcie, albo wybierzecie sobie miesiące i tematy, które akurat Wam się przydadzą, jestem pewna, że Marysia na tym skorzysta, bo widzę, jak kreatywną osobą jesteś! :)

      Usuń

To nie jest zwykły pamiętnik. To jest poradnik inspirowany własnym życiem, własnymi emocjami, przygodami, problemami.. Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, które od dawna chodziły Ci po głowie..

..cieszę się, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią..
..Twój komentarz wiele dla mnie znaczy - pamiętaj, że zawsze odpowiadam, bo jest to wyraz mojego szacunku dla Twojego czasu..