poniedziałek, 19 maja 2014

PROJEKT TAK SOBIE POZNAJĘ - KILKA SŁÓW WSTĘPU

BANER PROJEKTU TAK SOBIE POZNAJĘ


Zostały dwa tygodnie do rozpoczęcia Projektu TAK SOBIE POZNAJĘ, który jest moją własną inicjatywą. Ogólną koncepcję - to, że będzie trwał rok, a każdy poszczególny temat będzie nam towarzyszył przez cały miesiąc - wymyśliłam jeszcze zanim urodził się Oskar i czekałam z niecierpliwością, aż będzie na tyle duży, rozumny i chłonący świat, że będę mogła wprowadzić mu dokładnie to, co chciałam wprowadzić. Mogłam zacząć wcześniej, ale w drugim miesiącu życia Oskara wzięliśmy udział w Projekcie Samo_Się, któremu poświęciliśmy każdą wolną chwilę (i opłacało się, jako że Oskar zdobył w sumie trzy nagrody podczas trwania tego Projektu). Nie znalazłabym czasu na to, aby zająć się jeszcze własnym pomysłem. Postanowiłam zacząć wtedy, gdy Oskar skończy dziewięć miesięcy i będę mogła zrealizować wszystkie plany, które wiążę z tym Projektem, ale jest on przeznaczony dla dzieci w każdym wieku, bo tematy są tak ułożone, że każdy będzie w stanie zrealizować go, jeśli podejdzie do niego kreatywnie.

Jakie będą poszczególne tematy Projektu, pisałam w osobnym poście (tutaj możecie zapoznać się z rozpiską umieszczoną już na naszym fanpage'u), nie będę się więc powtarzać. Dodam jedynie, że stawiamy na edukację poprzez zabawę, bo tylko taka przynosi pożądane efekty (każda przynosi jakieś efekty, ale jedynie wtedy, gdy dziecko uczy się bawiąc, uzyskujemy pożądane efekty, a to, co chcemy mu pokazać, pozostanie w nich na dłużej). Każdy miesiąc dotyka jakiejś dziedziny nauki. W jednym mamy przyrodę, w innym biologię, w kolejnym historię. Jest też sztuka, ekologia, psychologia. Na pewno będę kontynuowała nasz Projekt poszerzając go o nowe dziedziny i miło nam będzie, jeśli wciąż będziecie nam towarzyszyć.

Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że ktokolwiek do nas dołączy. Byłam przekonana, że tylko nasza mała rodzinka będzie go realizowała. Tym większe jest moje zaskoczenie, że na naszym fanpage'u już pojawiło się kilkanaście osób, a wiem o kilku osobach, które FBa nie mają, a też wezmą udział. :) 

Dotąd wszystko działo się na Wydarzeniu Projektu na FB, 


WYDARZENIE PROJEKTUale z chwilą rozpoczęcia Projektu, czyli 1 czerwca, przenosimy się już tylko na Fanpage. Ponieważ chciałabym (jak i pewnie inni uczestnicy) zobaczyć Wasze interpretacje kolejnego tematu, pomyślałam, że:

każdego 1 dnia miesiąca będzie się pojawiał banerek miesiąca z krótką informacją, czego dotyczy, pod którym będziecie mogli zostawiać linki do swoich wpisów (w ten sposób każdy będzie miał możliwość zajrzenia na Waszą stronę i przeczytania, jak minął Wam miesiąc).


FANPAGE PROJEKTU :


 OFICJALNA STRONA PROJEKTU :Strona Projektu powstała, aby ci uczestnicy, którzy FB nie posiadają, a chcieliby zostawić do siebie link z raportem miesiąca, mogli to zrobić pod comiesięcznymi wpisami na wzór tych z Fanpage'a - czyli każdego 1 dnia miesiąca pojawią się krótkie notatki o danym miesiącu, a w komentarzu będziecie mogli zostawiać do siebie linki. 

Ja będę robiła wpisy każdej ostatniej niedzieli miesiąca i wtedy właśnie będą się pojawiały linki do mnie na stronie www i na fanpage'u, ale Wy możecie ustalić sobie dowolny dzień. Pamiętajcie, że to ma być przede wszystkim zabawa, a uśmiech czy nawet śmiech dziecka podczas tej edukacyjnej zabawy jest najbardziej pożądanym elementem :)

Zatem - do dzieła :)

Pierwszy miesiąc jest prosty, to taki wstęp: NUDO, PRECZ!, czyli robimy wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy, żeby tylko dziecko się nie nudziło :) Powiedzmy, że to taka wycieczka klasowa, jeśli miałabym porównać ten temat do szkoły :)

Przyjemnej zabawy Wam życzymy! :)


14 komentarzy:

 1. Super! Biorę udział :-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fantastycznie! :) Piotruś na pewno się ucieszy ;)

   Usuń
 2. Asiu, ja Cię wspieram! :* jeśli czas pozwoli, udział wezmę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, Aniu :) Dziękuje :) :* I trzymam kciuki za wyskrobanie odrobiny czasu ;)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Na pewno dacie radę, tematy są naprawdę proste ;)

   Usuń
 4. oooo a ja się dopiero teraz dowiaduję:) myślę, że weźmiemy udział.:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie :) W każdej chwili możecie zrezygnować, a bawić się z dzieckiem warto :)

   Usuń
 5. My też weźmiemy udział. Mam nadzieję, że i My znajdziemy czas :). Facebooka na razie nie mamy z braku czasu na ogarnięcie jeszcze tego ;(.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I właśnie dlatego jest też strona projektu :) Tam pod wpisem z pierwszego dnia każdego miesiąca zostaw linka do wpisu o tym miesiącu. Jeśli zrobisz kilka wpisów - zostaw kilka linkow :) Ją na pewno poczytam, a i myślę, że i inni z chęcią zerkna :)

   Bardzo się cieszę, że do nas dolaczacie !!

   Usuń

To nie jest zwykły pamiętnik. To jest poradnik inspirowany własnym życiem, własnymi emocjami, przygodami, problemami.. Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, które od dawna chodziły Ci po głowie..

..cieszę się, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią..
..Twój komentarz wiele dla mnie znaczy - pamiętaj, że zawsze odpowiadam, bo jest to wyraz mojego szacunku dla Twojego czasu..