piątek, 10 października 2014

MODERN MAMA - PROJEKT: MAMA W HARMONII, CZYLI MAMA STYLOWA

To jest mój wkład w siebie.. Kiedy powiedziałam mojemu Mężowi, że chcę o siebie zadbać, zapytał mnie zdziwiony: "To ty o siebie nie dbasz?". Nie o to chodzi, że nie dbam. Chodzi o to, by zatroszczyć się o siebie tak bardzo, jak jeszcze nigdy, by postawić siebie na początku szeregu na równi z innymi ważnymi osobami, a nie na końcu innych stawiając przed sobą. Chcę zadbać o te strefy swojego życia, które tego wymagają. Chcę wyrobić w sobie nowe nawyki, zdrowe i z korzyścią dla mnie. Chcę żyć w harmonii. A ponieważ działy, jakie wybrałam, są dosyć obszerne, postanowiłam poświęcić im cały miesiąc /dużo czasu bowiem poświęcam także rodzinie oraz Oskarowi, który w tym samym czasie realizuje swój projekt Tak Sobie Poznaję/. Ja we wrześniu zajęłam się swoim stylem. Ale co to w ogóle jest styl??Zapewne większość z Was myśląc o stylu wyobraża sobie odpowiednie ubranie. Ale zaskoczę Was, bo styl to nie tylko to, co zakładamy na siebie. To wszystko, co nas określa, co jest nam potrzebne do szczęścia, co jest dla nas ważne i daje nam poczucie wartości. Zgodnie z tą definicją styl to rzeczywiście ubrania, które zakładamy, czy też dodatki do tych ubrań, ale i inne rzeczy materialne, jak telefon komórkowy czy tablet/laptop, które są nam potrzebne do pracy lub chociażby pisania bloga :) To także potrzeba ciepłej wody w kranie, potrzeba podróżowania, czy częstego obcowania z naturą - parki, ogrody. To wszystko to, co jest nam potrzebne do szczęścia i jest nam przydatne, ale w sensie materialnym, namacalne. 

Ja sama zrobiłam listę takich stylowych rzeczy i okazało się chociażby, że nie znalazł się na niej telewizor. Znalazła się natomiast muzyka poważna, dostęp do Internetu, spacery po parkach i laskach wśród śpiewu ptaków, i kilka innych elementów. Znalazł się też zadbany, dopracowany wygląd zewnętrzny.

OKREŚLENIE MOJEJ FIGURY I UBRAŃ DO NIEJ DOSTOSOWANYCH

Któregoś dnia, szukając prezentu dla siostry w księgarni, rzuciła mi się w oczy ta czerwona okładka. Oczywiście, kupiłam tę książkę na prezent i .. drugą dla siebie. I powiem Wam, że wcale nie żałuję, bo wniosła ona naprawdę dużo informacji do wiedzy na temat mojej figury.

Książka ta jest o tyle ciekawa, że autor, stylista sław, prezentuje czterdzieści osiem "seksownych kształtów" i wcale nie są to kształty (lub kształt), jaki możecie zobaczyć na wybiegach w Mediolanie czy na Schodach Hiszpańskich w Rzymie. Do tych kształtów zalicza się moja figura, Twoja i Twoich znajomych kobiet. W oczach stylisty, Bradley'a Bayou, każdą figurę można ubrać tak, by kobieta wyglądała atrakcyjnie.


Przeanalizowałam wynik testu, dzięki któremu mogłam określić kształt swojego ciała i w końcu dowiedziałam się, co powinnam nosić, a czego unikać.

48 kształtów kobiecego ciała
NOWA JA


10 komentarzy:

 1. Książka zapowiada się ciekawie... Strój jak domyślam się wybrałaś po jej lekturze :-) Wyglądasz w nim bardzo dobrze :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Książka bardzo ciekawa, polecam zdecydowanie!

   Usuń
 2. Ciągle sobie obiecuje zrobić dla siebie coś "ponadprogramowo", ale zawsze mam dobrą wymówkę;-) A to szycie, mała albo brak sił. Ale Ty tak trzymaj, już widać Twoją przemianę. Na plus oczywiście;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :) Ja też "siebie odkładałam" na później.. Stąd ten projekt. Powiedziałam o tym światu - a to zobowiązuje :)

   Usuń
 3. Wow, wyglądasz po prostu rewelacyjnie!!!!! :-)))) Wspaniale, że myślisz też o sobie - wbrew pozorom jest to bardzo ważne :-) Bardzo jestem ciekawa tej książki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Pati :)

   W książkę koniecznie się zaopatrz. Jest rewelacyjna :)

   Usuń
 4. bardzo ładnie wyglądasz:) a książka wygląda interesująco.Muszę się za nią rozejrzeć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :) A książkę polecam gorąco! Będziesz z niej naprawdę zadowolona :)

   Usuń

To nie jest zwykły pamiętnik. To jest poradnik inspirowany własnym życiem, własnymi emocjami, przygodami, problemami.. Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, które od dawna chodziły Ci po głowie..

..cieszę się, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią..
..Twój komentarz wiele dla mnie znaczy - pamiętaj, że zawsze odpowiadam, bo jest to wyraz mojego szacunku dla Twojego czasu..